Jak oceniasz nowy serwis?

Akcja charytatywna Mikołaje 2020 ruszyła pełna parą!

Ratownicy WOPR są też Mikołajami

               Organizatorzy powiatowej akcji charytatywnej pomocy świątecznej „Mikołaje 22019” odebrali dziś (4.12.2020 r.) kolejne dary. Przekazała je Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gostyniu. Prezenty trafią do dwóch rodzin (samotnej matki z dziećmi z niepełnosprawnościami i do osoby dorosłej samotnej, dotkniętej poważną niepełnosprawnością).  Wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” przekażą te bogate paczki potrzebującym.

               Przedstawiciele Drużyny WOPR w Gostyniu odebrali dyplom potwierdzający nadanie im  honorowego tytułu „MIKOŁAJA 2020” wraz z podziękowaniami za tak ciepłe przyłączenie się do akcji pomocowej „Mikołaje 2020” .

Organizatorzy akcji przypominają, że każdy może wesprzeć potrzebujących. Hanna Czwojda uściśla: - „ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!” Akcja polega na przygotowaniu paczki dla dziecka wskazanego przez organizatorów składającej się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Paczka może też być przygotowana dla osoby starszej, samotnej, schorowanej czy osoby z niepełnosprawnością. Paczki dla takich osób mogą składać się ze długoterminowych środków żywności, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, np. proszków do prania oraz kocy, czy sprzętu AGD. Można też przekazać luźne dary, z których zostaną przygotowane paczki pod choinkę.  Przyłącz się!

Po raz trzynasty trwa powiatowa akcja pomocowa MIKOŁAJE

Już trzynasty rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzą akcję przygotowywania paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego oraz dla samotnych ubogich seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Akcja nosi nazwę „MIKOŁAJE 2020”. Wolontariusz - grupowy lub indywidualny przygotowujący paczkę - sam ustala jej wartość. Paczki odbiera PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8 (II poziom, tel. 65 572 75 28, 601 071 487) do 17 grudnia.

Paczki te następnie trafiają dyskretnie do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają te paczki dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się być dobrymi rodzicami, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę.

Paczki dla seniorów czy osób z niepełnosprawnością zostaną przekazane im bezpośrednio. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu  oraz Stowarzyszenia „DZIECKO” zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Można też zebrać i przekazać dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” złożą następnie paczki dla potrzebujących.

Do tej pory dzięki wspólnej akcji mieszkańcy powiatu przygotowali już ponad cztery tysiące czterysta dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką i dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Do akcji przyłączyły się już ośrodki pomocy społecznej, które wraz z PCPR i Stowarzyszeniem „DZIECKO” przygotowały listy dzieci oraz osób starszych czy niepełnosprawnych wymagających wsparcia, oraz darczyńcy: szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz indywidualni mieszkańcy powiatu. Dzięki temu zostanie przygotowanych kilkaset dużych paczek dla dzieciaków i samotnych osób starszych czy niepełnosprawnych, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką lub na wsparcie w trudnym okresie zimowym.

Można też zebrać środki finansowe i przekazać je na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, przez konto Stowarzyszenia „DZIECKO”, tak jak zdarzało się w latach ubiegłych.

Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka lub dla samotnego seniora czy osoby z niepełnosprawnością, do kontaktu z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28) lub Stowarzyszeniem „DZIECKO” (725 167 236). Koordynatorami akcji są Hanna Czwojda i Mirosław Sobkowiak.

Na zdjęciach przedstawiciele Drużyny WOPR w Gostyniu z tytułem Mikołaja 2020


Źródło: Mikołaj 2020

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u