Jak oceniasz nowy serwis?

Wielkie serce małej szkoły

Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu to pod względem liczby uczniów mała szkoła. Jednak niezwykle sympatyczna i z widoczną zawsze po wejściu zbliżoną do rodzinnej atmosferą.

A jak się ta szkoła bawi – to się bawi!

 

Fantastycznie skończyła się tegoroczna akcja dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Nauczyciele  przygotowali wiele działań aktywizujących wychowanków, a Ci bardzo chętnie wzięli w nich udział, przy okazji dzieląc się i swoimi oszczędnościami i darami przekazanymi przez rodziców. Swój wkład do puli mieli też nauczyciele.

W efekcie społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu zebrała i podarowała na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy ratujących życie i zdrowie dzieci kwotę czterech tysięcy dwustu sześćdziesięciu dwóch złotych i osiemdziesięciu jeden groszy!

Zebrane przez Zespół Szkół w Brzeziu pieniądze przekazała do powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu (przy PCPR w Gostyniu) główna koordynatorka akcji – wolontariuszka WOŚP Ewa Mayer.

-„To, jak co roku, niezwykłe działanie.” –skomentował szef powiatowego sztabu WOŚP – „Zespół Szkół w Brzeziu od lat organizuje przesympatyczne finały WOŚP na terenie swojej placówki. I jak co roku zaskakuje wielkością zbieranych środków. Najważniejsze jest jednak  to, że nauczyciele i wychowawcy wykorzystują narodowe święto ludzkiej solidarności i życzliwości, jakim są finały WOŚP, do tego, by uczyć swoich uczniów, jak ważne jest pomaganie i ile może przynieść satysfakcji. I to już jest wyjątkowe, gdyż część uczniów sama korzysta ze wsparcia, a dzięki temu działaniu pokazują oni, że są gotowi i potrafią pomagać innym. WIELKIE BRAWA!


Źródło: Sztab WOŚP Gostyń

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u