Inne w kategoriiZobacz więcej (archiwum)

Jak oceniasz nowy serwis?

Warsztaty terapii zajęciowej
W ramach terapii zajeciowej dla osób niepełnosprawnych organizowane są zajęcia fizyczne i umysłowe, które mają na celu poprawienie sprawności fizycznej, psychicznej, a także społecznej osób przewlekle chorych.
Terapeuci wraz z opiekunami organizują różnego rodzaju zajęcia, mające na celu urozmaicenie życia niepełnosprawnych.


Formy terapii zajeciowej:

 

Muzykoterapia – jest to terapia specjalistyczna, polegająca na nauce osób niepełnosprawnych nowych piosenek, zabawy przy muzyce i tańca.

 

Kinezyterapia – czyli terapia ruchem, która usprawnia niepełnosprawnych poprzez ćwiczenia gimnastyczne, spacery, czy jazdę na rowerze.

 

Argoterapia – to inaczej terapia pracą, obejmująca swym zakresem zajęcia z zakresu prac artystycznych, malarskich, tkackich, hafciarskich, szydełkowych, a także wyszywanie, wyklejanie czy prace ogrodnicze.

 

W ramach terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych organizowane są różnego rodzaju imprezy, ogniska, wycieczki, czy pikniki.
Organizacja terapii zajęciowej uzależniona jest od indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych i opracowywana jest przez zespół terapeutyczno – opiekunczy dla każdego niepełnosprawnego indywidualnie.


Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u