Jak oceniasz nowy serwis?

Dla chcącego nic trudnego!

Pod tym hasłem można zapisać to, co działo się w Chumiętkach!

Jedyny w swoim rodzaju bulodrom na kocykach oraz ziółka w skrzynkach po paletach pojawiły się  tylko w DPS Chumiętki.

Pomimo niesprzyjającej aury rozegrano II turniej w boules w  ramach kolejnej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2019”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie” w oparciu o dofinansowanie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.  Była to realizacja projektu Stowarzyszenia „Ja – Ty – My”  pod nazwą  „Ogród rekreacyjno – sensoryczny w Chumiętkach”. Walka pomiędzy drużynami uczestniczącymi w zabawie była zacięta i trzymała uczestników i kibiców w napięciu do samego końca.

Jednocześnie odbyły się warsztaty z agroterapii polegające na nasadzeniu ziół i kwiatów do specjalnie w tym celu przygotowanych skrzyń. Wcześniej, w ramach terapii zajęciowej, mieszkańcy wykonali drewniane oznaczenia z nazwami roślin, tak aby każdy mógł się dowiedzieć, co aktualnie rośnie w skrzyniach. Uczestnicy warsztatów wysłuchali też informacji na temat sadzonych roślin, ich właściwości zdrowotnych i  zastosowania.

Podsumowano też projekt „Ogród rekreacyjno – sensoryczny w Chumiętkach”. Podziękowano wolontariuszom, którzy licznie włączyli się w pomoc w wykonaniu równych prac, darczyńcom oraz pracownikom DPS Chumiętki za aktywne wsparcie przy realizacji projektu. Najważniejsze jest jednak to, iż to wcale nie koniec! Prace nad projektem wyzwoliły sporo dobrej energii, mieszkańcy wioski, wolontariusze, pracownicy, mieszkańcy DPS już planują kolejne działania, choćby odchwaszczenie terenu wokół ścieżki sensorycznej i posianie świeżej trawy, a także wykonanie miejsca na ognisko.

W ramach projektu obok boiska do gry w boules, skrzyń do nasadzeń oraz ścieżki sensorycznej ułożono także chodnik z kostki brukowej prowadzący do altanki, do której zakupiono stół oraz ławy, a także drewnianą huśtawkę ogrodową.


Źródło: Stowarzyszenie "DZIECKO"

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u