Jak oceniasz nowy serwis?

Domy pomocy społecznej nie są same

Sytuacja epidemiologiczna w domach pomocy społecznej, prowadzonych przez powiat gostyński od początku września jest bardzo trudna. Przypomnijmy: zdiagnozowano wiele przypadków zakażenia covid-19 wśród mieszkańców i pracowników tych placówek, przede wszystkim w Domach Pomocy Społecznej w Rogowie i w Chumiętkach.

Dzięki działaniom podejmowanym przez dyrekcje domów pomocy społecznej, dzięki ofiarności pracowników, którzy nie zostawili swoich podopiecznych w tych najtrudniejszych chwilach, oraz dzięki  natychmiastowej pomocy starostów i Zarządu Powiatu Gostyńskiego i Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Gostyńskiego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu sytuacja się ustabilizowała. Placówki wracają powoli do normalnego funkcjonowania, mimo że pracują ciągle w sytuacji zagrożenia koronawirusowego.

Domy pomocy społecznej otrzymywały też w tych trudnych chwilach dodatkowe wsparcie. Między innymi Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu dostarczył środki ochrony osobistej dla pracowników domów pomocy społecznej. W transporcie tym przekazano: 8 400 maseczek jednorazowych, 360 fartuchów ochronnych, 75 kombinezonów ochronnych, 75 sztuk gogli ochronnych i 19 termometrów bezdotykowych. Środki te odebrało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i następnie rozwiozło do poszczególnych domów pomocy społecznej.

- „To ważna pomoc, trafiła w najtrudniejszym momencie”  – przyznaje jedna z odbierających kartony ze środkami ochrony osobistej opiekunek z domu pomocy społecznej. I dodaje: - „Bardzo, bardzo dziękujemy”!

Na zdjęciu odbiór darów z ROPS w Poznaniu przez pracowników PCPR w Gostyniu. 


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u