Jak oceniasz nowy serwis?

"Niezwykła wystawa wspaniałych ludzi”

- takimi słowami podsumował Janusz Sikora Wicestarosta Gostyński otwarcie wystawy prac osób z niepełnosprawnościami, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu (4.06.2019 r.). To już dziesiąta edycja „Zwykłej wystawy niezwykłych ludzi”. Organizatorzy w tym roku prezentują na niej blisko 100 prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie oraz Dziennego Domu „Senior +” w Gostyniu i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu.

Wystawę otwarli: Violetta Skorupska - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu i Przemysław Pawlak – dyrektor gostyńskiej biblioteki. W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział autorzy prac, ich opiekunowie, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele: Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Rady Miejskiej w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu,  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli i Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń oraz jednostek i organizacji, których podopieczni prezentowali swoje dokonania.

Zaprezentowane prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi. Są one różnorodne tematycznie i świadczą o niezwykłej wyobraźni ich autorów. Pokazują wrażliwość i talent artystyczny osób z niepełnosprawnościami.

Wystawa wzbudziła wśród gości wiele zachwytów i pozytywnych wrażeń. Wyrazy uznania należą się też opiekunom i terapeutom, którzy na co dzień pomagają wydobyć i rozwijać talenty u osób z niepełnosprawnością. Pomocna i wspierająca ręka terapeutów jest widoczna w pracach podopiecznych. Sami autorzy wystawianych prac podkreślają, że bez inspiracji i wsparcia opiekunów ich twórczość byłaby dużo skromniejsza.

Wystawę zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń.


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2020 PCPR.info All right Reserved

stat4u