Jak oceniasz nowy serwis?

XXI Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier" – Święta Góra 2020

Dorota Zawadzka z Kotlina i Klaudia Dorsz z Małachowa oraz Grzegorz Kuźdowicz z Kościana zostali zwycięzcami XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier" – Święta Góra 2020, odbywającego się pod patronatem Starosty Gostyńskiego.

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju tegoroczny XXI Ogólnopolski Festiwal „Bez Barier – Święta Góra 2020” odbył się w formie nadsyłania prac i wykonań artystycznych,  bez konkursów przeprowadzanych na żywo oraz koncertu laureatów. Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników oraz chęć kontynuacji wieloletniej tradycji festiwalu organizatorzy  przeprowadzili festiwal w zmienionej formie konkursu.

I miejsce  kategoria Dorośli

W tegorocznej edycji festiwalu odbyły się dwa konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, w którym oceniano prace dwie kategorie: dorosłych i dzieci. Wystartowało w nich 61 artystów z całego kraju.

I miejsce kategoria dzieci

Nadesłane prace i nagrania muzyczne stały na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali jurorzy obu konkursów. Wybór nagrodzonych prac i prezentacji muzycznych poprzedziły długie dyskusje i analiza nadesłanych prac oraz prezentacji wokalnych. Przedstawiciele jury wyjaśniali: - „Cieszy nas  wysoki poziom wykonań artystycznych oraz różnorodność stosowanych przez niepełnosprawnych artystów technik. Musimy jednak przyznać, że właśnie z tego powodu wybory były trudne”.

I miejsce konkurs piosenki - fragment clipu

W jury festiwalu pracowali społecznie: w konkursie muzycznym – Marcin Nowak – przewodniczący oraz Violetta Kolendowicz i Monika Nowak, w jury plastycznym – Agnieszka Grzegorzewska – przewodnicząca oraz Violetta Pawlak i Mirosław Sobkowiak. 

               Organizatorzy XXI Ogólnopolskiego Festiwalu „Bez Barier” serdeczniedziękują wszystkim, którzy pracowali przy organizacji festiwalu oraz artystom i ich opiekunom za tak liczny udział. Natalia Hajnsz – koordynator festiwalu podkreśla: - „Jestem  pełna podziwu dla nadesłanych prezentacji muzycznych i prac plastycznych. One po prostu zachwycają! A ich twórcy udowadniają po raz kolejny, że sztuka nie zna żadnych barier ani granic”.

W konkursach festiwalowych wystartowali artyści ze środowiska oraz podopieczni organizacji i instytucji: Stowarzyszenia „Kreatywni” w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerminie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolsztynie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, Środowiskowego Dom Samopomocy w Gostyniu, Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach, Dziennego Domu  „Senior +” w Gostyniu, Środowiskowego Dom Samopomocy w Rawiczu, Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.

Podsumowaniem tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego  „Bez Barier – 2020” jest wystawa prac konkursowych zorganizowana w siedzibie PCPR w Gostyniu. Zostanie również wydany również album z pracami uczestników.

XXI edycję Festiwalu „Bez Barier” zorganizowały: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach i Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze. Festiwal zrealizowano ze środków Stowarzyszenia „DZIECKO”, przy wsparciu finansowym ze strony Powiatu Gostyńskiego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla zwycięzców i wyróżnionych zostaną wysłane do  artystów wraz pamiątkowym albumem, dokumentującym XXI Festiwal „Bez barier”.

Organizację festiwalu wsparły: Drukarnia „REAL” z Gostynia i JBMedia Piotr Jankowiak z Gostynia.

Wyniki:

XXI Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Muzyka bez barier"
- 10 wykonawców (w tym zespołowych) – łącznie 15 uczestników         

Miejsca:

1. Dorota Zawadzka (Kotlin)

2. Dominik Winny, Wiktoria Mocek, Agnieszka Wojtkowiak i Marzena Kokocińska (Kościan)

3. Zbigniew Skodzinka (Jarogniewice)

 

2 wyróżnienia (ex aequo):

-Jacek Borszczowski (Krotoszyn)

- Bronisława Kosmalska (Gostyń)

 

XXI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka bez barier"

a) Kategoria „Prace plastyczne dorosłych" – 32 artystów

1. Grzegorz Kuźdowicz (Kościan)

2. Aldona Jacoszek  (Czermin)

3. Malwina Stróżyk (Skoraszewice)

     

4 wyróżnienia (ex aequo):

- Paweł Nowicki (Bułaków)

- Beata Jarczyńska  (Kąkolewo)

- Albert Gruchociak (Gostyń)

- Agnieszka Wojtkowiak (Kościan)

 

b) Kategoria „Prace plastyczne dzieci i młodzieży" - 14 uczestników

1. Klaudia Dorsz  (Małachowo)

2. Norbert Krzyżaniak (Cielmice )

3. Damian Sowiński (Brzezie)

 

2 wyróżnienia (ex aequo):

- Mateusz Dubisz (Skokówko)

- Mikołaj Pawlak (Gostyń)

              


Źródło: PCPR

Realizacja: EuMedia, Hosting: V11.pl

Copyright 2006-2021 PCPR.info All right Reserved

stat4u